Konsole do gier - sprawdź opinie Oszczędzaj efektywniej wykonując jedną czynność i miej więcej pieniędzy w kieszeni!!! » Jak oszczędzać i mieć więcej pieniędzy. Sposoby na oszczędzanie pieniędzy - koniecznie przeczytaj i zastosuj u siebie już dziś!
Sobota, Lipiec 23, 2022, 19:42

Obraz <a href= Gerd Altmann z Pixabay" />

 

Oszczędzaj podwójnie wykonując jedną czynność

 

Ostatnio wpisując moje sposoby na oszczędzanie wpadłam na pomysł, żeby zrobić wpis o kumulacji oszczędzania czyli 2w1! Wykonując daną czynność oszczędzasz w kilku aspektach życia i zmotywuje to Ciebie do zastosowania ich u siebie. Specjalnie dla Was poniżej ściąga, która mam nadzieję, że Wam się spodoba i wdrożycie ją u Was w domu zaraz po zapoznaniu się!!! 

 

Podwójne oszczędzanie czyli sposoby na oszczędności 2w1

 

1. Zmiana częstotliwości mycia włosów - jeśli myjesz je codziennie to spróbuj zredukować częstotliwość mycia np. na mycie włosów co drugi dzień lub co trzeci (u mnie pamiętam, że nawyk troszkę czasu wymagał, żeby zmienić swoje przyzwyczajenie, ale opłacało się i mam mega korzyści). Dodatkowo myję włosy nad miską i wodę wykorzystuję ponownie do spłukiwania toalety a teraz  - UWAGA KORZYŚCI wynikające ze zmiany nawyku lub odruchu jaki możesz wykonać:

- oszczędzasz... swój cenny czas (Pamiętaj! To jest najcenniejsze TWÓJ CENNY CZAS)

- oszczędzasz wodę

- wykorzystujesz ponownie wodę 

- oszczędzasz szampon i odżywkę (jeśli stosujesz)

- oszczędzasz prąd jeśli suszysz suszarką

- oszczędzasz prąd jeśli dodatkowo prostujesz włosy prostownicą

- oszczędzasz także na rachunku za ścieki (nie zapominajmy o tym, że płacimy nie tylko za zużycie wody, ale także za jej odprowadzanie po zużyciu!!!)

- jesteś eko i dbasz o zminimalizowanie zużycia wody (teraz jest to problem i będzie jeszcze większy w przyszłości)

- uczysz dzieci dając im przykład oraz zdrowy nawyk (udowodniono, że nie jest dobrze myć włosy codziennie)

 

2. Zainwestuj i kup... termos do kuchni - wszyscy polecają, aby nie wstawiać czajnika pełnego ja akurat wstawiam pełen (na przekór;)) resztę wody wlewam z czajnika do termosu - super sposób tym bardziej, jeśli masz dzieci w domu - w termosie zawsze jest gorąca woda na herbatę, którą zużywamy w ciągu dnia. Jak się skończy to znowu: pełen czajnik i wlewamy do termosu. Jeśli po nocy nie opróżnimy termosu i woda jest chłodniejsza to przelewam ją do pojemnika stojącego (na parapecie w kuchni) i zużywam tą przegotowaną wodę jak ostygnie do podlewania kwiatów w domu (można ją przelać do ponownego wykorzystania, czyli do miski lub wiaderka do spłukiwania toalety) a teraz  - UWAGA KORZYŚCI wynikające ze zmiany nawyku lub odruchu jaki możesz wykonać:

- oszczędność czasu - nie czekasz na zagotowanie i masz gorącą wodę od ręki w ciągu kilku godzin

- oszczędność wody - wykorzystana cała woda i nie zmarnuje się ani kropelka

- jest bardzo wygodny sposób, gdy masz dzieci i możesz zrobić picie od ręki bez czekania - usprawnia po prostu i jest wygodnie

- oszczędzanie rachunku za prąd lub gaz (wstawiany pełen czajnik i wykorzystywany, więc częstotliwość mniejsza a nie idzie nalać idealnie wody na 1 szklankę, albo zaraz ktoś z rodziny po przegotowaniu stwierdza, że też chce herbatkę i od nowa..) dlatego patent z termosem daje bardzo dużo oszczędności

- jesteś nieświadomie eko zmieniając nawyk i dbasz o środowisko nie marnując wody i prądu (gazu)

- wykorzystujesz ponownie wodę

- dzieci uczysz oszczędzania i troski o nie marnowanie wody 

 

3.  Wykorzystuj ponownie wodę w kuchni i łazience - jeśli myjesz np. włosy, garnki, robisz pranie ręczne, płuczesz warzywa i owoce, masz wodę po gotowaniu makaronu czy jajek, w kuchni i łazience miej miskę/wiaderko i zbieraj wodę - wszystko wykonuj nad pojemnikiem jaki będziesz mieć i przelewaj do miski czy wiaderka - wykorzystuj ponownie wodę do spłukiwania toalety a teraz - UWAGA KORZYŚCI wynikające z takiego odruchu lub nawyku jaki możesz wykonać (pamiętaj, że nie jest to kłopotliwe i nie zajmuje to dużo czasu - więc na prawdę warto to robić):

-  dbasz o ponowne wykorzystanie wody (sorry, ale toaletę spłukujemy zwykłą wodą do picia i co z tego jeśli spłuczesz ją wodą z szamponem, czy wodą od czegoś innego!)

- dbasz o środowisko i jesteś eko

- oszczędzasz zużycie wody i rachunki za wodę

- oszczędzasz także na rachunkach za ścieki (nie zapominajmy o tym, że płacimy nie tylko za zużycie wody, ale także za jej odprowadzanie po zużyciu!!!)

- uczysz dzieci o oszczędzaniu wody, której już brakuje nie tylko na świecie i będzie tylko gorzej...

- uczysz się fajnego nawyku i da Tobie to wiele satysfakcji, że nie jesteś obojętny na zmiany klimatu i chcesz coś od siebie zrobić przy okazji oszczędzając na rachunkach!

 

4. Bierz prysznic wchodząc do miski i zakręcaj wodę, gdy namydlasz ciało i najlepiej używaj mydła do kąpieli a nie drogie płyny (wymysł firm kosmetycznych na kasę) - patent nie stwarzający kłopotu, wstawiasz dużą miskę do wanny czy brodzika i myjąc się, woda spływa w dużej ilości do pojemnika. Dodatkowo, gdy bierzesz  prysznic zakręcaj wodę na chwilę namydlając ciało mydłem a nie płynem do mycia ciała, który w połowie i tak wyląduje w wannie albo brodziku (szkoda kasy). Ja już od kilku lat nie kupuję takiego płynu a schodził on u mnie na potęgę tzn. uciekał;) Kupuję droższe mydło Dove, które uwielbiam i super się pieni i nie mam suchej skóry tak jak po tych płynach do mycia ciała a teraz  - UWAGA KORZYŚCI wynikające ze zmiany nawyku lub odruchu jaki możesz wykonać:

- oszczędzasz wodę, gdy ją zakręcasz ją podczas prysznica

- oszczędzasz wodę, ponieważ wykorzystasz ją ponownie do spłukiwania toalety

- oszczędzasz także na rachunku na ściekach (nie zapominajmy o tym, że płacimy nie tylko za zużycie wody, ale także za jej odprowadzanie po zużyciu!!!)

- oszczędzasz na drogich i mało wydajnych płynach do kąpieli (mydło starcza na dłużej i wykorzystasz je w stu procentach)!

- jesteś nieświadomie eko zmieniając nawyk i dbasz o środowisko a pamiętaj wody brakuje już nie tylko, gdzieś na świecie - tylko u nas

 

5. Gotuj obiady jak najczęściej raz na dwa dni - planuj posiłki  z wyprzedzeniem i pamiętaj przy okazji, aby robić listę zakupów i mieć odliczoną kwotę na zakupy (ma to Ciebie "ochronić" przed dodatkowymi wydatkami i pokusami kliknij i sprawdź jakie masz korzyści z prowadzenia budżetu domowego) a teraz  - UWAGA KORZYŚCI wynikające ze zmiany nawyku lub odruchu jaki możesz wykonać:

- oszczędzasz swój cenny czas (Pamiętaj! To jest najcenniejsze TWÓJ CENNY CZAS)

- oszczędzasz wodę (gotowanie ziemniaków, mycie warzyw, mycie garnków it.itp. - oczywiście pamiętaj o przelewaniu zużytej wody do swojej miski lub wiaderka do wykorzystania ponownie wody spłukując toaletę)

- oszczędzasz i zmniejszasz zużycie prądu lub gazu (w zależności czy zużywasz prąd czy gaz)

 

6. Wykorzystuj ponownie pudełka i opakowania (bądz przy okazji eco i stosuj metodę minimalizmu (kliknij i sprawdź jak oszczędzisz stosując minimalizm))- kupujesz produkt z listy swojej zakupowej i ma fajne opakowanie np. puszka, słoik, butelka, tuba, karton po butach, opakowania po jogurtach - wykorzystaj i przetwarzaj tą rzecz ponownie. Ja bardzo dużo rzeczy tak przetwarzam i nie kupuję gotowych ozdób do domu ani pojemników na bibeloty!!! A także jak wyjdzie mi coś naprawdę fajnego to daję tą rzecz na prezent. Np. tuba po whisky w niej przetrzymuję jedzenie dla kota (wykorzystane ponownie nie wyrzucone). Słoiki albo zawożę do mojej mamy i zrobi sobie zaprawy, albo ozdabiam sznurkiem jutowym i zwykłym klejem Magic i mam super świeczniki do domu i na balkon - daję także jako prezent często takie ozdoby (kilka razy wykorzystane ponownie nie wyrzucone). Z butelki po winie zrobiłam fajny wazonik z kawałka starej firanki i wstążek - mam w nim kwiatki (wykorzystane ponownie nie wyrzucone). Karton po butach (mam chyba ze trzy) dla kota - mój lubi spać w szafach i ma środek wyłożony (starym swetrem lub dziurawą bluzką) i ma posłanie... tym bardziej uwielbia je i śpi w nich na zmianę (wykorzystane ponownie nie wyrzucone). Zniszczone ubrania, których sama nie naprawię to właśnie wykorzystuję na posłanie dla kotka, ale także na szmatki - rozcinam i wykorzystuję jako ścierki (wykorzystane ponownie nie wyrzucone). Opakowanie po 1l lodach robię z nich super pudełka na biżuterię owijając sznurkiem jutowym (wykorzystuję ponownie nie wyrzucam). Opakowania po jogurtach ja wykorzystuję do sadzonek roślin jak mam odnóżkę kwiata i nie kupuję doniczek (wykorzystane ponownie nie wyrzucone) a teraz  - UWAGA KORZYŚCI wynikające ze zmiany nawyku lub odruchu jaki możesz wykonać:

- oszczędzasz pieniądze

- wykorzystując ponownie i masz "nowy" nabytek

- oszczędzasz na ozdobach do domu wykonując je samodzielnie

- oszczędzasz w ten sposób na prezentach

- rozwijasz w sobie kreatywność

- pobudzasz kreatywność dzieci, ponieważ "podpatrują" one od Ciebie i uczą się ponownego wykorzystywania i same podsuwają pomysły tym bardziej chcą spróbować

- uczysz dzieci ekologii oraz spędzasz z nimi więcej czasu, jeśli je zaangażujesz w ponowne wykorzystywanie opakowań czy pudełek (można robić zabawki np. po opakowaniu z jogurtu możesz je ozdobić i zrobić wagony pociągu)

- jesteś nieświadomie eko zmieniając nawyk i dbasz o środowisko nie generując śmieci a ich jest zawsze za dużo!!!

 

7. Chleb - nie marnuj jedzenia i jeśli zostanie Tobie chleb to wykorzystaj go ponownie na następny dzień lub później - mało osób wykorzystuje ponownie pieczywo a każdy z nas ma problem z idealnym trafieniem zakupionej ilości, aby starczyło (każdy to po cichu przyzna, że zdarza się wyrzucać pieczywo). Dlatego proszę bardzo kilka porad jak możecie sobie z tym problemem poradzić u siebie i oszczędzać a nie marnować. Pamiętaj:  jeśli masz drożdżówkę na następny dzień i nie jest już miękka to wrzuć ją na chwilę do mikrofalówki a będziesz zaskoczony efektem świeżości i zjesz ze smakiem. Jeśli zostaną Tobie bułki to przemiel je na bułkę tartą lub zrób mielone i dodaj namoczoną w wodzie (starą bułkę) klopsiki będą lepsze. A jeśli Tobie zostanie chleb to czy pamiętasz jak kiedyś jadło się tzw. "moczki" za dzieciaka ja się zajadałam mlekiem z pokruszonym i  maczanym chlebem. I jeszcze jeden patent możesz zamoczyć wyschnięty chleb w misce z mlekiem i wrzucić na patelnię... my uwielbiamy i często jemy posypany troszkę cukrem - mega fajna słodka przekąska. Uwaga - jeśli nie uda się Tobie zjeść i wykorzystać ponownie to odłóż chleb do torby i niech wyschnie, może masz w pobliżu jakieś gospodarstwo domowe (możesz taki ususzony chleb) oddać gospodarzowi i bardzo się ucieszy (możesz się dogadać, że będziesz co jakiś czas wieszać taką torbę na płocie, żeby nikomu nie zabierać czasu). Z chleba możesz także zrobić pyszne tosty - chleb nawet lekko podsuszony po podgrzaniu będzie świeży jak kupiony (wyciąć możesz, żeby wyglądał podobnie jak do tostowego, troszkę masła, szynki, ser i gotowe). Możliwości jest naprawdę sporo tylko trzeba o tym wiedzieć i umieć wykorzystać a teraz  - UWAGA KORZYŚCI wynikające ze zmiany nawyku lub odruchu jaki możesz wykonać:

- nie wyrzucasz jedzenia (pieczywo to najczęściej wyrzucany produkt spożywczy)

- wykorzystujesz chleb ponownie i przetwarzasz

- oszczędzasz pieniądze wykorzystując ponownie nawet nie zbyt świeże pieczywo a teraz chlebek coraz droższy będzie

- wiedząc o tych sposobach możesz zrobić dodatkowy posiłek a nie marnować pieczywo i je wyrzucać...

- jeśli stare pieczywo będziesz oddawać gospodarzowi on będzie cieszyć się, że nakarmi dodatkowo za darmo zwierzęta (kury bardzo lubią suchy chleb)

- pomyśl o LUDZIACH... MAŁYCH DZIECIACH w innych BIEDNIEJSZYCH krajach... oni nawet chleba nie mają A MY... wyrzucamy na potęgę... kryzys przynajmniej nas nauczy oszczędzania!!! NIE WYRZUCAJ!!!

 

Zapraszam do innych wpisów, gdzie poznasz metody oraz sposoby na oszczędzanie Twoich ciężko zarobionych pieniędzy!!!

- kliknij i sprawdź 110 metod na oszczędności w Twoim portfelu

- kliknij i sprawdź 30 super sposobów na oszczędzanie w Twojej kuchni

- kliknij i sprawdź od czego możesz zacząć gdy chcesz oszczędzać?

- kliknij i sprawdź jak możesz poradzić sobie w kryzysie, który kilka lat z nami pozostanie

- kliknij i sprawdź 5 błędów finansowych które blokują Twoje oszczędzanie

- kliknij i sprawdź jakie cechy powinieneś w sobie udoskonalić, aby zacząć oszczędzać

 

 #oszczędzanie #sposobynaoszczędzanie #oszczedzanie #pieniądze #pieniadze #jakoszczędzić #jakoszczędzać #jakoszczedzic #jakoszczedzac #kasa #forsa #budżetdomowy #budzetdomowy #oszczędzaj #oszczedzaj #obniżanierachunków #obnizanierachunkow #odłożyć #jakodłożyć #jakodłożyćpieniądze #jakodlozycpieniadze #jakodlozyc

 

 


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem